Są już pierwsze informacje na temat tegorocznego pielgrzymowania. Zgodnie z ustaleniami zespołu (Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, kierownik Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej – ks. Tomasz Mońko oraz przewodnicy poszczególnych grup) w tym roku Piesza Pielgrzymka odbędzie się, ale nie tak, jak dotychczas! Ze względu na różne ograniczenia z wiadomego powodu, liczba pątników z danej diecezji wynosi tylko 50 osób (łącznie). Zatem skoro jest 5 grup, to w każdej grupie danego dnia może iść 10 osób.


Trzonem każdej grupy będą kapłani, mający pielgrzymować w intencji powołań. W naszej grupie na dziś jest 3 kapłanów, którzy planują przejść całą trasę. To oznacza, że osób świeckich może być najwyżej 7. Aby umożliwić pielgrzymowanie jak największej grupie ludzi i jednocześnie zachować wszelkie przepisy, to te osoby będą pielgrzymować tylko jeden dzień. Rano przyjadą do danej miejscowości (np do Unisławia, Torunia Straszewa, itd.), a wieczorem, po dotarciu na miejsce, wrócą do swoich domów. Nie ma możliwości noclegów u ludzi, szkołach, remizach itp. Następnego dnia nowa grupa. I tak aż do końca Pielgrzymki.

Pozostali pątnicy będą mogli pielgrzymować duchowo z grupą, która aktualnie idzie. Każdego dnia o godz. 20:00 przez cały czas trwania pielgrzymki, będziemy spotykali się w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim na wspólnej Eucharystii, adoracji, różańcu, drodze krzyżowej itp.).


Każdy z pielgrzymów tych którzy pójdą jak również którzy będą pielgrzymować duchowo oraz wszyscy sympatycy pielgrzymowania będą mogli zaopatrzyć się w pakiet pielgrzyma nieco okrojony w tym roku (koszulka XXIX Pieszej Pielgrzymki Na Jasną Górę, znaczek i tradycyjnie nasza rybka). Ceny pakietu jeszcze nie znam. Tutaj możesz zapisać się na pakiet pielgrzyma https://forms.gle/qxeGS2v4zmBVDcGJA Wpisywać można się do dn. 31.05.2020 do godz. 23:59


Więcej informacji oraz zapisy na poszczególne dni pielgrzymowania w najbliższym czasie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Pielgrzymów
Ksiądz Przewodnik

w razie pytań proszę o kontakt
grupakociewie@gmail.com


Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap