Kochani Pielgrzymi Grupy Starogardzkiej!!!

Jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości w tym roku biorąc pod uwagę trwającą pandemię, obowiązujące przepisy prawne i sanitarne dotyczące pieszych pielgrzymek, a nie zgromadzeń, została podjęta decyzja, że tegoroczna pielgrzymka, we wszystkich grupach diecezji pelplińskiej, będzie przebiegać w zupełnie innej formie. Przez całą trasę będą pielgrzymować tylko kapłani i klerycy. Na dzień dzisiejszy swoje pielgrzymowanie zadeklarowało 3 kapłanów i 3 kleryków. Każdego dnia będzie mogło iść (lewą stroną drogi w 2 metrowych odstępach) ku Jasnogórskiej Pani, jak wspomniałem poprzednio maksymalnie 10 osób.

Dlatego też chętni pątnicy świeccy będą mogli zapisywać się na poszczególne dni po naszej pierwszopiątkowej Mszy św., która odbędzie się 5 czerwca (19:30 – adoracja i 20:00 Msza św.). Proszę bardzo- rozpowszechniajcie informację o zapisach. Osoby pełnoletnie organizują sobie dojazd i powrót danego dnia we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko razem z rodzicem bądź opiekunem prawnym.

Wszystkich pozostałych pielgrzymów, Ich bliskich i wszystkich chętnych, bardzo gorąco zachęcam do duchowej łączności poprzez codzienny udział w Apelach Jasnogórskich w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim od 31 lipca do 13 sierpnia. W tych dniach o godz. 20.00 będzie celebrowana Msza Św. w intencji pielgrzymów, powołań, gospodarzy i ustania pandemi. Po niej relacja z drogi i modlitwa apelowa. Każdego dnia pielgrzymki na naszej stronie facebookowej i stronie Radia Głos, będzie transmisja Mszy Św. Informacja o której godzinie i w jakiej miejscowości, pojawi się wkrótce.

Przypominam również Wam Kochani Pielgrzymi o trwających zapisach na pakiet pielgrzyma. Zapisać można się tutaj:
https://forms.gle/qxeGS2v4zmBVDcGJA Wpisywać można się do dn. 31.05.2020 do godz. 23:59

Wierzę, że Pan Bóg-Nasz Ojciec przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani, obdarzy Nas, Naszych bliskich i wszystkie Osoby, które otaczamy modlitwą, potrzebnymi łaskami. Wierzę, że w przyszłym roku z wielką radością w sercu będziemy Wszyscy Pielgrzymować do Naszej Kochanej Mamy.

Wasz Przewodnik

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap