Za nami piękny czas Pielgrzymki i codziennej modlitwy w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.
Bogu niech będą dzięki za wszelkie łaski, Jego błogosławieństwo, a także piękną pogodę.
13 sierpnia zakończyła się XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej, która w tym roku miała szczególny charakter sztafetowy. Całą trasę wędrowali kapłani i klerycy, a grupy świeckich codziennie się zmieniały, utrzymując limit 20 osób i zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie epidemii.
Podczas Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja nie zabrakło Ks. Proboszcza Janusza Lipskiego, Ks. Andrzeja Maciołka oraz wszystkich przewodników poszczególnych grup szczególnie z naszego Kociewia z księdzem przewodnikiem Piotrem Pruskim na czele. Ksiądz Biskup mówił, że pielgrzymka jest obrazem Kościoła w drodze a „wybierając pielgrzymkę wybieramy wysiłek, dzięki któremu nie chcemy obumierać, ale chcemy uczestniczyć w tym, co jest piękne i żywe w Kościele”. „Chcemy być tymi młodymi pędami Kościoła, który zawsze będzie zachwycał i pociągał”.
Po Mszy porannej pielgrzymi udali się w drogę powrotną do domu.
Wieczorem o 20:00 już w naszym kościele św. Wojciecha wraz z Parafianami Pielgrzymami „fizycznymi” i „duchowymi” spotkaliśmy się na nabożeństwie fatimskim, po którym miało miejsce spotkanie popielgrzymkowe. Naszej wspólnej modlitwie przewodniczył Ks. Piotr Pruski – Przewodnik Grupy Kociewie a towarzyszył mu Pan Organista Tomasz Radimonas i Zespół Przyjaciele. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło Pielgrzymki. Dziękujemy za życzliwość i współpracę dobrodziejom. Dziękujemy za przygotowanie poczęstunku na spotkanie popielgrzymkowe. Wszystkim za wszelki dobro serdecznie dziękujemy.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap