Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście ok. 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszamy na EDK AD 2021!

Organizator: Parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim,
Osoba do kontaktu: ks. Piotr Pruski, email: grupakociewie@gmail.com
Miejsce rozpoczęcia: Kościół parafialny pw. Św. Wojciecha, ul. Pomorska 4
Data: 19 marca 2021, po Mszy św. o godz. 18.30
Długość trasy: ok. 34 km.
Koszt: 10 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych (w tym pakiet uczestnika: rozważania Drogi Krzyżowej w formie książeczki w której będzie można uzyskać pieczątkę odwiedzanych parafii)
Nr Konta na który należy wpłacić ofiarę: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001
Koniec trasy: przy krzyżu przy kościele św. Wojciecha

Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę, elementy odblaskowe, czołówkę oraz drewniany krzyż.

REGULAMIN UCZESTNICTWA
W STAROGARDZKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ

Z myślą o bezpiecznym przebyciu trasy przygotowaliśmy kilka zasad, do których zalecamy się stosować :

1. Każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność! Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. W razie potrzeby dzwoń pod nr 112. Od momentu wezwania pomocy należy mrugać światłem latarki w celu ułatwienia odszukania.

2. W czasie Drogi Krzyżowej poruszamy się w zwartych, nie większych niż liczące 10 osób grupach zachowując wskazania Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz przepisów w związku z działaniem przeciw COVID 19 (m.in. dystans społeczny, zasłonięte usta i nos maseczką).

3. Każda osoba ma założone elementy odblaskowe np. kamizelka odblaskowa

4. Na drogach poruszamy się zgodnie z zasadami ruchu drogowego ( idziemy lewą stroną jezdni, jeden za drugim). Idący na początku oraz na końcu grupy mają zapalone latarki.

5. Dbamy o bezpieczeństwo własne oraz innych.

6. Na trasie ( poza wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej oraz sytuacjami wymagającymi konsultacji dalszego przebiegu drogi ) obowiązuje całkowita zasada milczenia.

Zanim wyruszysz z domu Koniecznie:

· przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,

· weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

· miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),

· sprawdź lokalną prognozę pogody,

· poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,

· zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi,

· Przemyśl jak wrócisz do domu po Drodze Krzyżowej.

MAPY

Cz. 1 Stacje od 1 do 7:
https://tiny.pl/rlb6j

Cz. 2 Stacje od 8 do 14
https://tiny.pl/rlb64

 

Zapisy tylko i wyłącznie drogą internetową:


 

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap