Już 28 lipca rozpocznie się pielgrzymowanie diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. W tym roku piesza pielgrzymka diecezji pelplińskiej obchodzi jubileusz 30-lecia wędrowania przed oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej. Wszystkie grupy spotkają się 13 sierpnia na jasnogórskich wałach, na mszy św. o godz. 11.30.

Jako pierwsza na trasę wyrusza grupa kaszubska.


Przewodnik grupy
ks. mgr lic. Łukasz Delewski
  www.facebook.com

28 lipca podgrupa z Lęborka z ks. Mateuszem Szulcem dociera do Sierakowic.

29 lipca – podgrupa z Kartuz (ks. Marcin Hopa), Sierakowic i Lęborka łączą się w Stężycy i docierają do Kościerzyny.

30 lipca po mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy wyrusza w pełnym składzie grupa kaszubska. Przewodzi jej ks. Łukasz Delewski. Pielgrzymów pobłogosławi na drogę biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna. 

Ks. Łukasz Delewski – przewodnik grupy kaszubskiej zaprasza na pielgrzymkę / radioglos.pl

Pielgrzymowanie rozpoczyna w dwóch grupach promienistych i najdłużej pielgrzymujących, ponieważ wyrusza z Lęborka z par. pw. Matki Bożej Królowej Polski już 28. lipca, później rusza grupa z Kartuz z par. Wniebowzięcia NMP 29. lipca i w końcu jako cała grupa kaszubska rusza z sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin z Kościerzyny 30. lipca. Jak sama nazwa wskazuje, grupa obejmuje dużą część naszej diecezji tj. Kaszuby. Wędruje zupełnie innym szlakiem niż pozostałe grupy (tzw. szlak zachodni) i na swojej trasie dopiero pod koniec spotyka innych pielgrzymów. Nasze zatrzymania w poszczególnych miejscowościach są przez to oczekiwane z wielką radością i otwartością. W czasie drogi działa „radio pielgrzymkowe”, które prowadzi modlitwy i najpiękniejsze utwory muzyczne.

Grupa tczewska rozpoczyna pielgrzymowanie 30 lipca.


 

Przewodnik grupy
ks. mgr Piotr Lipkowski
  www.pielgrzymkatczewska.pl

Mszą św. o godz. 7.00 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego dr. Arkadiusza Okroja, grupa tczewska, której przewodzi ks. Piotr Lipkowski wyrusza w trasę pielgrzymkową.

Ks. Piotr Lipkowski – przewodnik grupy tczewskiej zaprasza na pielgrzymkę / radioglos.pl

Grupa kociewska rozpoczyna pielgrzymowanie 31 lipca.


Przewodnik grupy
ks. mgr lic. Piotr Pruski
  www.pielgrzymkakociewie.pl

Z przewodnikiem ks. Piotrem Pruskim wyrusza po mszy św. o godz. 6.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Ks. Piotr Pruski – przewodnik grupy kociewskiej zaprasza na pielgrzymkę / radioglos.pl

Grupa Kociewie swoje pielgrzymowanie rozpoczyna 31 lipca. Wyrusza z Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.
W przybliżeniu Kociewie obejmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego. Trasa pielgrzymki liczy 436 km, którą pątnicy pokonują w 14 dni. Grupę Kociewie tworzą w większości młodzi ludzie, ale nie brakuje również doświadczonych pielgrzymów, którzy liczą  już 40 rok pielgrzymowania.

Grupa chojnicka (zielona) rozpoczyna pielgrzymowanie także 31 lipca.


Przewodnik grupy
ks. mgr Marek Bogusz
  chojnicebazylika
Grupa „Zielona”
  @pieszapielgrzymka

29 lipca wyrusza pod przewodnictwem ks. Marka Rekowskiego podgrupa z Bytowa i po dwóch dniach wędrówki dociera do Chojnic.

Grupa chojnicka, z księdzem przewodnikiem ks. Markiem Boguszem, inauguruje 14-dniowe rekolekcje w drodze 31 lipca mszą św. o godz. 7.00, którą celebrować będzie biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce są zaproszone do uczestnictwa w spotkaniach pielgrzymkowych każdego dnia począwszy od 31.07 do 13.08 o godz. 20:00 w Bazylice – codziennie łączność z pielgrzymami oraz modlitwa apelowa.

Ks. Marek Bogusz – przewodnik grupy chojnickiej zaprasza na pielgrzymkę / radioglos.pl

Jest to jedna z najstarszych i największych grup naszej diecezji. Jej początek nastąpił już w 1979 roku, gdy w ramach diecezji chełmińskiej,  grupa wyruszała z Torunia. Terytorialnie łączy południowe dekanaty diecezji pelplińskiej. Do pokonania Pielgrzymi mają około 470 km.

Grupa świecka (czerwona) rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia.


Przewodnik grupy
ks. mgr lic. Michał Choszcz
  https://pl-pl.facebook.com/GrupaSwiecie

Pod kierownictwem ks. Michała Choszcza grupa ta rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia, mszą świętą o godz. 9.00 w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Stanisława Biskupa w Świeciu. Pielgrzymów pobłogosławi na drogę biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

Ks. Michał Choszcz – przewodnik grupy świeckiej zaprasza na pielgrzymkę / radioglos.pl

Grupa świecka pielgrzymuje na Jasną Górę już od 1990 roku. Pątnicy rozpoczynają swoje pielgrzymowanie 2 sierpnia Mszą świętą sprawowaną w sanktuarium M.B. Częstochowskiej w Świeciu. Trasa pielgrzymkowa wiedzie przez: Grzybno, Toruń, Służewo, Witowo, Babiak, Karszewo, Bratków Dolny, Podłężyce, Szczerców, Prusicko i Kiedrzyń. Pielgrzymi ze Świecia wraz z innymi pątnikami z naszej diecezji dochodzą na Jasną Górę 13 sierpnia.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap