W sobotę 1 września 2021 roku wyruszyła po raz kolejny z naszego miasta piesza pielgrzymka do sanktuarium w Piasecznie. Po nabożeństwie pożegnania, które o godz. 6:00 odprawił Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim ks Janusz Lipski, grupa pątników wyruszyła na szlak pielgrzymkowy.

Pierwszy postój miał miejsce w miejscowości Lipinki Szlacheckie, gdzie powitali nas mieszkańcy oraz ksiądz proboszcz Gerard Jakubiak, który również pielgrzymował do Piaseczna wraz z grupą rowerową. Kolejne postoje miały miejsce w miejscowości Nowa Cerkiew (gościł nas ks. Stanisław Borzyszkowski wraz z parafianami) oraz Dzierżążno (ks. Janusz Wachowski wraz z parafianami).

Na trasie pielgrzymki nie zabrakło wspólnej modlitwy, Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, modlitwy różańcowej czy koronki do Miłosierdzia Bożego. Konferencję na temat odpustów wygłosił ks. Maciej Gizela z Parafii Św. Wojciecha.

Po dotarciu do Piaseczna była możliwość spowiedzi świętej, a o godz. 17:00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, której przewodniczył przewodnik pielgrzymki ks. Piotr Pruski wraz z kapłanami dekanatu starogardzkiego na czele z dzieknem ks. Józefem Pickiem.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej. O godz. 19:30 autokar chętnych pielgrzymów zawiózł do domu.

Bóg zapłać wszystkim pątnikom oraz pomagającym przy organizacji pielgrzymki!

 

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap