W Parafii pw. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim w nocy z 26 na 27 lutego trwała „Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski”.

Początkiem modlitwy była o godz. 21:00 modlitwa apelowa, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwały modlitwy. Modlitewny zryw odbywał się jednocześnie w różnych miejscach Polski oraz poza granicami naszej Ojczyzny.

Wojownicy Maryi w czterechsetną rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli zaprosili wszystkich do modlitwy. Podczas adoracji były obecne relikwie św. Andrzeja Boboli.

O godz. 24:00 sprawowana była Eucharystia w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie w Europie szczególnie na Ukrainie. Liturgii Mszy św. przewodniczył dziekan dekanatu starogardzkiego ks. Józef Pick. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wewnątrz kościoła, która okrążyła wiernych siedem razy na wzór, kiedy to siódmego dnia Izraelici okrążyli miasto Jerycho siedem razy zdobywając je.

„Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski” to świecka oddolna inicjatywa skupiająca wiele wspólnot katolickich. Podejmują ją między innymi organizatorzy Wojowników Maryi, Męskiego Różańca, wspólnoty Akcji Katolickiej i wiele innych.

Dziękuję wszystkim pielgrzymom grupy Kociewie za tak liczny udział i wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap