Kochani Pielgrzymi grupy KOCIEWIE, w dalszym ciągu jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami, które spotkały naszych kochanych Pielgrzymów. Wiemy jak bardzo rodzina Wojtka, była zaangażowana w nasze wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę i do Piaseczna. Myślę, że każdy z nas korzystał z ich pomocy czy to kiedy jechał busem czy zabrał z ich ręki butelkę wody, czy zakupił u Eli gadżety pielgrzymkowe. To tylko niektóre gesty pomocy wobec pielgrzymów, było ich o wiele więcej.

Dzisiaj My możemy pomóc Im !!!

– Proszę chętne osoby o zapisanie się i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej do puszek przed kościołem św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Zbiórka, odbędzie się w sobotę (26 listopada) po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę (27 listopada) po każdej Mszy św.

FORMULARZ DO ZAPISÓW NA ZBIÓRKĘ >>>> kliknij

– Po rozmowie z Wojtkiem, wiemy też co jest potrzebne na chwilę obecną, dlatego chcemy pomóc też poprzez rzeczy pierwszej potrzeby, te które teraz najbardziej są potrzebne. Wiemy, że Nasi Pielgrzymi stracili cały swój dobytek, dlatego w pierwszej kolejności są potrzebne następujące rzeczy:

Jacek wzrost 180 cm, budowa ciała: tęgi, postawny rozm. buta 43

– buty  zimowe rozm. 43

– bokserki rozm. XXL

– skarpetki XXL

– t-shirt wzrost kilka sztuk

– spodnie kilka par

– spodnie dresowe

– garnitur

– koszula

– rękawiczki zimowe

– pasek do spodni

– czapka i szalik

Jan wzrost 185 cm, budowa ciała szczupła, rozm. buta 42

– bokserki

– skarpety

– t-shirt kilka sztuk

– dres

– rękawiczki

– szalik i czapka

– spodnie kilka par

Wojtek 178 cm wzrostu rozm buta 43

– bokserki

– skarpetki

– t-shirt kilka sztuk

– kurtka zimowa

– szalik

– rękawiczki

– spodnie kilka par

– spodnie dresowe

 

Dodatkowo:

– 2 kołdry, 2 poduszki, koce, pościel, środki higieny osobistej, środki czystości.

 

Powyższe rzeczy można przynosić dzisiaj po Mszy św. wieczornej jak również jutro po Mszach i  w niedzielę do zakrystii parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim lub do Stowarzyszenia „Można inaczej” od poniedziałku do czwartku w godz. 15:30 – 18:00 al. Wojska Polskiego 34A.

 

Gdyby, ktoś chciał pomóc w jeszcze inny sposób (poszukują również mieszkania do wynajęcia) proszę o bezpośredni kontakt z Wojtkiem lub ze mną: grupakociewie@gmail.com

 

Za okazane dobro już teraz w imieniu Wojtka i Jego rodziny Dziękuję!!!

ks. Piotr

Przewodnik

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap