2 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Świeciu nad Wisłą biskup pelpliński Ryszard Kasyna sprawował Mszę św. dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej n Jasną Górę. W homilii zachęcał: „mamy stać się poszukiwaczami królestwa niebieskiego”.

Na Mszy św. zgromadziły się trzy z pięciu grup z diecezji pelplińskiej, które wędrują do Częstochowy.

Homilię bp Kasyna osnuł wokół tematu Królestwa Bożego, które zapowiadał Chrystus. Przypomniał, że „dostęp do królestwa mają ludzie odważni”. „Mamy stać się poszukiwaczami królestwa niebieskiego”, mówił hierarcha, dodając, że trzeba „porzucić zabezpieczenia tego świata, które przeszkadzają nam w poszukiwaniu królestwa”. Wyjaśniając dalej potrzebę szukania królestwa Bożego, główny celebrans apelował, by porzucić „rządzę posiadania, pragnienie zysku, pragnienie władzy, myślenie tylko o sobie”.

Wskazując na przyczyny „przeciętnego kształtu życia wielu ludzi” biskup pelpliński mówił o braku ich aktywności religijnej, czyli, że „nie wyruszyli na poszukiwanie skarbu”. „Zadowolili się rzeczami pociągającymi, ale przemijającymi, rzeczami lśniącymi, ale będącymi w istocie wyłącznie błyskotkami”, dodał kaznodzieja.

O ludziach otwartych na królestwo Boga, mówił biskup, że mają „serce twórcze, serce poszukujące, podążają nowymi drogami prowadzącymi ku miłości Boga i innych ludzi”. Tylko Jezus jest drogocenną perłą i skarbem, który może wzbudzić w nas „radość odkrywania sensu życia”, stwierdził.

Mszę św. koncelebrował biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, który jest również pielgrzymem na Jasną Górę, kilkudziesięciu księży oraz pielgrzymi z grup: kociewskiej, tczewskiej i świeckiej.

Pozostałe grupy z diecezji pelplińskiej, chojnicka i kaszubska, wędrują innymi trasami. Wszyscy pątnicy dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap