Ruszają internetowe zapisy na 30. Pieszą Pielgrzymkę Kociewską z Starogardu Gdańskiego na Jasną Górę.

Data: 31 lipca 2021 godz. 06:00 – 13 sierpnia 2021

Miejsce: Kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Koszt: całość trasy: 120 zł, dla rodzeństwa i służb pielgrzymkowych 60zł, osoby pielgrzymujące nie na całej trasie – cena w zależności od ilości dni (w tym pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie).

Numer konta na który należy przelać pieniądze: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001 w tytule proszę podać imię i nazwisko z dopiskiem „Piesza pielgrzymka”

Przewodnik: ks. Piotr Pruski
ul. Pomorska 4a
83-200 Starogard Gd.
grupakociewie@gmail.com
www.pielgrzymkakociewie.pl

Przeczytaj uważnie !!!

– Rok 2021 w Kościele powszechnym to Jubileuszowy Rok Jakubowy. Rok ten w Polsce zainspirował wielu pątników i duszpasterzy do podjęcia konkretnego programu duszpasterskiego, dał nadzieję na powrót do ruchu pielgrzymkowego w Polsce i na świecie. Św. Jakub jest patronem pielgrzymów.
Już ponad rok trwamy w trudnym czasie pandemii koronawirusa, jednak powoli wracamy do normalności. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Kociewia. Mimo istniejących trudności, to w zgodzie z przepisami sanitarnymi, pragniemy, aby pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła również w tym roku, aby oddać hołd Królowej Polski w jej Sanktuarium na Jasnej Górze.

– Tak jak w ubiegłym roku, Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów grup pielgrzymkowych. W tym roku maksymalna liczba pątników biorących udział w pielgrzymce wynosi 300 osób (do liczby pątników nie wlicza się tych, którzy otrzymali pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej).
Podczas pielgrzymowania jeśli chodzi o zakwaterowanie w świetle wytycznych GISu, dopuszcza się nocowanie w miejscach autonomicznych (namioty lub pokoje wieloosobowe pod warunkiem przebywania w nich wspólnie pielgrzymujących rodzin). W związku z tym organizator pielgrzymki nie zapewnia noclegów ani ewentualnych pryszniców, trzeba je załatwić sobie na własną rękę. ( może będą jakieś remizy, świetlice czy szkoły)

– Oczywiście do grupy można dołączyć w wybranym przez siebie terminie, jednak dojazd do grupy we własnym zakresie.

– Osoby poniżej 18 roku życia mogą pielgrzymować tylko z rodzicem albo opiekunem prawnym bądź za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, na której wskazana będzie osoba odpowiedzialna za uczestnika w trakcie pielgrzymki.

– W tym roku zapraszam również do duchowej łączności z pielgrzymami w kościele stacyjnym (kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim). W czasie trwania pielgrzymki w kościele stacyjnym będzie codziennie o godz. 18.30 (w dni powszednie) i o godz. 18:00 (w niedzielę) Msza Święta i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania będzie również filmik lub transmisja on-line przeprowadzona z trasy.

– Jako, że jesteśmy grupą o zabarwieniu regionalnym (jesteśmy grupą z Kociewia) proponuję, aby w tym roku i każdym następnym Pielgrzymi z grupy Kociewie na Jasną Górę wchodzili w strojach Kociewskich. Można popytać, wypożyczyć np. od kół gospodyń wiejskich. Pięknie będzie kiedy chociaż czoło pielgrzymki będzie w strojach kociewskich. Nie trzeba stroju zabierać na cała trasę dojadą one na koniec 12 sierpnia, a składane będą przed pielgrzymką do dnia 29 lipca. (stroje proszę podpisać imieniem i nazwiskiem). Liczę na to że znajdą się osoby, które pozytywnie odpowiedzą na to zaproszenie.

UWAGA !!!! Informacje z którymi należy się zapoznać wypełniając zgłoszenie na pielgrzymkę:

Regulamin pielgrzymki: http://pielgrzymkakociewie.pl/index.php/regulamin
Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-organizatorow-ruchu-pielgrzymkowego-podczas-stanu-epidemii-c0vid-19-w-polsce2

Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby pełnoletniej: http://pielgrzymkakociewie.pl/wp-content/uploads/2021/06/REGULAMIN-PIESZEJ-PIELGRZYMKI-NA-JASNA-GORE-pelnoletni-2021.docx
Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby niepełnoletniej: http://pielgrzymkakociewie.pl/wp-content/uploads/2021/06/REGULAMIN-PIESZEJ-PIELGRZYMKI-NA-JASNA-GORE-niepelnoletni-2021.docx
Wypełniony kwestionariusz należy dostarczyć do Księdza Przewodnika na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 27 czerwca i 4 lipca w salce przy Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Termin zapisów mija z dniem 25 lipca 2021 r.

W razie pytań i wątpliwości można uzyskać informacje pisząc na: grupakociewie@gmail.com

Przejdź do formularza, aby się zapisać >>>>

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap