Godzina 22:54, to godzina kiedy zapewne wielu pielgrzymów już śpi w pięknej, malowniczej przede wszystkim gościnnej miejscowości Osiek. Dzisiejsze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą św., której przewodniczył Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. W homilii Biskup wspomniał o odwadze jaka towarzyszy pielgrzymom w dawaniu świadectwa wiary w dzisiejszym świecie.
Po Mszy św. przyjęliśmy błogosławieństwo i ruszyliśmy w drogę!!! Z pieśnią na ustach przy śpiewie naszego zespołu „Przyjaciele” i całej animacji muzycznej szczęśliwie przeszliśmy 33 km. Na trasie spotkaliśmy się z wielką życzliwością mieszkańców, parafian Jabłowa, Bobowa, Skórcza i Osieka. Dziękujemy za wszelkie dobro, szczególnie za pyszne jedzenie. Pamiętamy o Was w swoich modlitwach. 
Osiek to miejsce gdzie tradycyjnie odbywa się pogodny wieczór, tak było i tym razem. Śpiew, taniec, radość i uśmiech towarzyszyły pielgrzymom także tym którzy przyjechali specjalnie na ten wieczór. Podczas wieczornego spotkania ks. przewodnik przedstawił pielgrzymów, którzy swoją służbą pomagają pątnikom, mowa o kapłanach, klerykach, porządkowych, służbie medycznej, animacji muzycznej, kwatermistrzach, bazie pielgrzymki i transporcie pielgrzymki.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap