Drodzy Pielgrzymi grupy Kociewie

Wszyscy z wielkim smutkiem obserwujemy to co dzieje się na Ukrainie. Jak powiedział Biskup Pelpliński w liście skierowanym do Diecezjan: „Stojąc w obliczu szaleństwa wojny na Ukrainie, odczuwamy niepokój i troskę,(…) w naszych sercach jest solidarność i wola pomocy wobec tych, którzy cierpią w wyniku agresji i inwazji”.

W wielu miejscach naszej diecezji, odbywają się zbiórki potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy i uchodźców, którzy przybywają do naszego kraju. Pomni na zaproszenie do dzieł miłosierdzia, na pomoc dla Ukrainy, dla naszych braci i sióstr z zasobów pielgrzymkowych grupy Kociewie, został przekazany Dar Serca w postaci bandażów, opasek uciskowych, plastrów oraz wody utlenionej.

Jeśli ktoś z pielgrzymów chciałby jeszcze w jakiś sposób pomóc można to uczynić w ciągu tygodnia w godzinach, w których czynne jest biuro parafialne przy Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. (Pon, Wt, Pt, Sob – 9:00 – 11:00; Śr, Czw – 15:30 – 17:00). Dary można przynieść również w I piątek miesiąca na godz. 19:30, na nasze wspólne spotkanie modlitewne na które bardzo serdecznie zapraszam. Można przynosić koce, śpiwory, materiały opatrunkowe, pampersy, mleko w proszku itp.

Nie zapominajmy również o duchowym darze jakim jest nasza modlitwa i post. Módlmy się codziennie w intencji pokoju osobiście jaki i rodzinnie. Nie traćmy nadziei, ufajmy i wołajmy o miłosierdzie Boga dla Ukrainy, dla nas i całego świata.

Wasz przewodnik
ks. Piotr

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap