Serdecznie zapraszam Pielgrzymów do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej Sługi Bożego ks. Henryka Szumana, która odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. Drogę Krzyżową rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:30 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Organizator: Parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim,
Miejsce rozpoczęcia: Kościół parafialny pw. Św. Wojciecha, ul. Pomorska 4
Data: 8 kwietnia 2022, Msza św. na rozpoczęcie EDK o godz. 19.30
Długość trasy: ok. 35 km.
Pakiet uczestnika: 15 zł (rozważania Drogi Krzyżowej w formie książeczki, opaska odblaskowa, opaska silikonowa). Pakiet będzie można nabyć przed EDK od godz. 19:00 w salkach parafialnych lub w niedzielę 3 kwietnia w zakrystii. Nr Konta na który można wpłacić ofiarę za pakiet: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001 (w tytule proszę wpisać EDK oraz imię i nazwisko uczestnika)
Koniec trasy: przy krzyżu przy kościele św. Wojciecha

Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę, elementy odblaskowe, czołówkę oraz drewniany krzyż.

REGULAMIN UCZESTNICTWA
W STAROGARDZKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ

Z myślą o bezpiecznym przebyciu trasy przygotowaliśmy kilka zasad, do których zalecamy się stosować :

1. Każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność! Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. W razie potrzeby dzwoń pod nr 112. Od momentu wezwania pomocy należy mrugać światłem latarki w celu ułatwienia odszukania.

2. W czasie Drogi Krzyżowej poruszamy się w zwartych, nie większych niż liczące 10 osób grupach zachowując ciszę tak by nie przeszkadzać sobie na wzajem

3. Każda osoba ma założone elementy odblaskowe np. kamizelka odblaskowa

4. Na drogach poruszamy się zgodnie z zasadami ruchu drogowego ( idziemy lewą stroną jezdni, jeden za drugim). Idący na początku oraz na końcu grupy mają zapalone latarki.

5. Dbamy o bezpieczeństwo własne oraz innych.

6. Na trasie ( poza wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej oraz sytuacjami wymagającymi konsultacji dalszego przebiegu drogi ) obowiązuje całkowita zasada milczenia.

7. Pobierz aplikację z lub Aplikacja EDK na smartfony może być Twoim przewodnikiem na trasie.

Zanim wyruszysz z domu koniecznie:

· przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,

· weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

· miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki,

· sprawdź lokalną prognozę pogody,

· poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,

· zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi,

· Przemyśl jak wrócisz do domu po Drodze Krzyżowej.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap