Kochani Pielgrzymi grupy KOCIEWIE!!! Przez cały rok duszpasterski 2022/2023 rozważamy hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chcemy w ten sposób uświadomić sobie, że mimo trudnych spraw trzeba wierzyć w Kościół i Kościołowi. Wierzyć w Kościół dlatego, że jest rzeczywistością Bosko-ludzką. Wierzyć Kościołowi dlatego, że Kościół bazuje na autorytecie samego Boga.

W związku z tym jest jasne, że trzeba podjąć duży wysiłek ku odnowie Kościoła. Potrzeba się zmobilizować do tego dzieła odnowy Kościoła i na nowo pobudzić i umocnić wiarę w Kościół, która jest w kryzysie.

Co roku wielu młodych jak i starszych wiernych Kościoła podejmuje trud pielgrzymiego szlaku, modląc się o ducha wiary. Pielgrzymowanie jest dawaniem świadectwa iż Kościół żyje, żyją wspólnoty parafialne, nasze parafie, nasza diecezja. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Polski, są tradycją naszego Kociewia.

W tym roku Kociewska Piesza Pielgrzymka ze Starogardu Gdańskiego wyruszy do Częstochowy już po raz 32. w poniedziałek 31 lipca, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej w niedzielę 13 sierpnia.

Piesze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Pięknie będzie jeśli postaramy się o stroje kociewskie i w nich będziemy na Mszy św. jak również będziemy wchodzić w nich na Jasną Górę w ostatni dzień naszego pielgrzymowania.

Spotkania organizacyjne dla zapisanych i tych którzy chcieliby się zapisać,  odbędą się w niedziele: 25 czerwca i 9 lipca o godz. 15:00 w salkach parafialnych przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim”.

Koszt organizacyjny pielgrzymki: 160 zł* (w tym pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie). Można zapłacić w bazie pielgrzymki lub na konto: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001, w tytule proszę wpisać: „Piesza Pielgrzymka – Kociewie” oraz swoje imię i nazwisko.

  • * Zapoznaj się z „ABC Pielgrzyma” znajdujące się na naszej stronie internetowej.
  • UWAGA!!! Pobierz formularz uczestnika  (formularz należy wydrukować na jednej kartce – dwustronnie, wypełnić i dostarczyć na spotkanie przedpielgrzymkowe lub do bazy pielgrzymki) 
  • Pytania proszę kierować na adres: grupakociewie@gmail.com

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!!!!

 

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap