Przez cały rok duszpasterski 2023/2024 rozważamy hasło „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę podjęcia zagadnienia formacji wiernych, którzy byliby w stanie podjąć świadome zaangażowanie w życie i misję Kościoła. Działania duszpasterskie powinny być oparte o słuchanie Słowa Bożego, z którego „będzie wyrastała właściwa tożsamość i misja ochrzczonych”.

W związku z tym jest jasne, że trzeba podjąć duży wysiłek ku temu, aby zaangażować wiernych we Wspólnotę. Potrzeba się zmobilizować do tego dzieła i na nowo pobudzić i umocnić wiernych w Kościele.

Co roku wielu młodych jak i starszych wiernych Kościoła podejmuje trud pielgrzymiego szlaku, modląc się o ducha wiary, tworząc piękną wspólnotę wiary. Pielgrzymowanie jest dawaniem świadectwa iż Kościół żyje, żyją wspólnoty parafialne, nasze parafie, nasza diecezja. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Polski, są tradycją naszego Kociewia.

W tym roku Kociewska Piesza Pielgrzymka ze Starogardu Gdańskiego wyruszy do Częstochowy już po raz 33. w środę 31 lipca, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej we wtorek 13 sierpnia.

Piesze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Pięknie będzie jeśli postaramy się o stroje kociewskie i w nich będziemy na Mszy św. jak również będziemy wchodzić w nich na Jasną Górę w ostatni dzień naszego pielgrzymowania.

Spotkania organizacyjne dla zapisanych i tych którzy chcieliby się zapisać,  odbędą się w niedziele: 16 czerwca i 28 lipca o godz. 15:00 w salkach parafialnych przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

  • UWAGA!!! Pobierz kartę uczestnika (formularz należy wydrukować na jednej kartce – dwustronnie, wypełnić i dostarczyć na spotkanie przedpielgrzymkowe lub do bazy pielgrzymki)  
  • Pytania proszę kierować na adres: grupakociewie@gmail.com


Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!!!!

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap