Blisko 100 osób w tym wielu pątników grupy KOCIEWIE w piątkowy wieczór wyruszyło na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej im. Sługi Bożego ks. Henryka Szumana śladem parafii dekanatu starogardzkiego. To piękne spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią o godz. 19:30 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Lipski. Po uwielbieniu Boga uczestnicy EDK wyruszyli w drogę zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, latarki, rozważania. Wyruszyli z radością w Dercu między lasami i polami, pełni niepewności czy się uda? Czy uda się zmienić, czy uda się przebyć drogę pojednania?

Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara stykała się z decyzjami woli, emocjami. To było prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony.

Wszystkie 14 stacji na terenie dekanatu starogardzkiego, były okazją do rozważania męki Jezusa i modlitwy. Ostatnia stacja miała miejsce w kaplicy kościoła św. Wojciecha. Ilu uczestników dotarło do końca zmagając się z 35 km odcinkiem? – tego nie wiemy. Oni wiedzą; Oni wiedzą jacy wyszli i jacy wrócili.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom EDK, nade wszystko dziękujemy Księżom Proboszczom parafii dekanatu starogardzkiego za wszelką życzliwość, za możliwość zatrzymania się w otwartych kościołach przez całą noc wędrówki, za ciepłą herbatę za wielkie serce.

Mamy nadzieję, że za rok znów wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, by znowu poddać się działaniu Jezusa, który pragnie przemieniać człowieka.

Categories:

Share via
Copy link
Powered by Social Snap